50's ROCKABILLY JIVE SCHOOL LICENSED BY KAV KAVANAGH

Jsme taneční škola zaměřená na tanec v rytmu 1950's Rock'n'Rollu, Rockabilly a Rhythm and Blues. Vyučujeme originální Rockabilly Style Jive osvědčenou metodou v licenci od Kav Kavanagh's School of Rock'n'Roll. Pojďte s námi tancovat zaručeně autentickým fifties stylem!


O NÁS

Máme rádi Rock'n'Roll! Máme rádi Fifties! Jsme součástí agentury CatMusic - Roots and Rockin', která v ČR od roku 2011 propaguje, organizuje a podporuje kulturní aktivity, související s kořeny Rock'n'Rollu. Jde především o organizování koncertů autentických R'n'R kapel a DJ-ing na tanečních akcích.

Od roku 2013 spolupracujeme s Kav Kavanagh's School of Rock'n'Roll (UK). Kav Kavanagh je špičkový Rock'n'Rollový tanečník, který se učil u pamětníků, kteří osobně zažili a znali taneční scénu padesátých let a v průběhu šedesátých a sedmdesátých let tancovali původní styl Jive v RnR klubech. V polovině 80-tých let Kav Kavanagh založil dnes již legendární školu 1950's Jive. Jeho žáky dnes potkáte na RnR/Rockabilly akcích po celém světě.

V souvislosti s prvním tanečním workshopem Jive s Kav Kavanagh v roce 2013 jsme začali v Brně pořádat R'n'R tančírny (DJ BobCat a DJ VeeJay). Tancující komunitu jsme nazvali Brno Jivers. DJ-ingem ji v současné době podporujeme především na akcích s živou hudbou a na speciálních R'n'R tančírnách.

Na jaře 2019 jsme získali licenci od Kav Kavanagh's School of Rock'n'Roll a jsme tedy oficiálně první školou v ČR, která umí učit originální Rockabilly Style Jive originálním způsobem. Náš tým tvoří Hanka, Silvie, Vladimír (VeeJay) a Bob (BobCat). A na speciálních lekcích i Kav Kavanagh a jeho manželka Rossella osobně.


50's ROCKABILLY JIVE SCHOOL LICENSED BY KAV KAVANAGH

VÝUKA 50's ROCKABILLY JIVE

Učíme původní 1950's Rockabilly Jive (jinak též 50's Jive, Rock'n'Roll). Je to ten tanec, který nejčastěji uvidíte na autentických RnR akcích po celém světě a jehož nejznámějším a světově proslulým učitelem je Kav Kavanagh. Neučímě žádnou modifikaci, ani lokální mutaci, ani variantu, ani kombinaci s jinými tanci. Stylovou čistotu zaručuje licencování výuky. Naše škola patří k těm, které získaly licenci pro výuku původního Rockabilly Jive od Kav Kavanagh's School of Rock'n'Roll. Nejste-li si jistí, jak originální Rockabilly Jive vypadá, podívejte se na referenční videa.

Kurzy a taneční workshopy

Rockabilly Jive pro úplné začátečníky

Kurz Rockabilly Jive pro úplné začátečníky má za cíl naučit studenty základní Jive tak, aby zvládali všechny vyučované prvky pohodovým a uvolněným způsobem a měli z tance dobrý pocit. Jde o 6 lekcí, jedna hodina týdně. Absolventi tohoto základního kurzu jsou již schopni bez problémů tancovat na RnR akcích a mohou svůj tanec dál vylepšovat na tančírnách, případně v kurzech pro pokročilé.

Rockabilly Jive pro jakkoliv pokročilé

Kurzy Rockabilly Jive pro jakkoliv pokročilé mají za cíl udržet tanečníky v kondici a vylepšit jejich styl. Podstatou této série kurzů je detailní vysvětlení a důkladné procvičení jak základních, tak pokročilých prvků v různých kombinacích. Kurzy tohoto typu lze absolvovat v libovolném pořadí a během roku se prostřídají všechny varianty. Tyto kurzy dává smysl po nějaké době navštívit i opakovaně (jako refresh).

Kurzy (sekvence lekcí s následnými tančírnami) se konají v Brně v klubu DejaVu v úterý od 19:30.
Kromě večerních kurzů čas od času učíme i formou intenzivních lekcí a víkendových workshopů. V případě zájmu o tuto formu výuky nám dejte vědet.

Proces registrace

Není-li vypsán konkrétní kurz, můžete nám poslat nezávaznou přihlášku, případně jakýkoli dotaz e-mailem nebo zprávou na facebooku. Podle aktuálního zájmu pak organizujeme jednotlivé kurzy.
Je-li některý z výše uvedených kurzů vypsán, je u tohoto kurzu vidět tlačítko "Závazná registrace" a můžete e-mailovou registraci provést tímto tlačítkem (detaily kurzu jsou v e-mailu uvedeny).

Chcete-li být průběžně informováni o tom, co se aktuálně děje a co se chystá ohledně výuky i tanečních akcí, staňte se našimi fanoušky na facebooku.

TANČÍRNY, BÁLY A JINÉ TANEČNÍ AKCE

Máme rádi taneční akce s živou hudbou a máme rádi Rock'n'Roll na vinylových deskách. Naši DJové BobCat a VeeJay propadli Rock'n'Rollu již před desítkami let a pořádání tančíren (Rockin' Record Hops) si velmi užívají. Některé naše taneční akce bývají doplněny i videoprojekcí s 50s tématikou.

Pokud jde o akce s živou hudbou, v Brně doporučujeme především akce s The 6 Fireballs, The Big 20 a akce CatMusic. CatMusic organizuje koncerty kapel, vystupujících na nejlepších evropských a světových rock'n'rollových akcích. Patří sem české kapely Twisted Rod a Gone Hepsville a zahraniční kapely jako The Wise Guyz, B and the Bops, Roundup Boys, Cherry Casino and the Gamblers, Ray Collins' Hot Club, Billie and the Kids, The Space Cadets, Jack Rabbit Slim, The Domestic Bumblebees, The Bellfuries, The Real Gone Tones, The Hayriders, Big Sandy and the Fly-Rite Boys.

Kromě výše uvedeného, za což ručíme v plném rozsahu, v níže uvedeném kalendáři občas uvádíme i některé další akce, na jejichž organizaci se sice nepodílíme, ale o kterých si myslíme, že mohou zájemce o 50's hudbu a tanec také zajímat.


Kalendář tanečních 50's R'n'R akcí v Brně a okolí (od roku 2013)
(rozklikněte akci a následujte odkaz na facebook)
Více na stránkách Mersey, Stará Pekárna, Metro Music Bar, The 6 Fireballs, The Big 20 a na facebooku

VIDEO

Rockabilly Jive (50's Jive, Rock'n'Roll), navazuje na Lindyhop a Jitterbug. Tancoval se v padesátých letech a tancuje se stále všude, kde se hraje autentický 50's Rock'n'Roll, Rockabilly a Rhythm and Blues. Na následujících videích je vidět, jak Rockabilly Jive vypadá.

KONTAKT


@jiveschool.cz

E-mail: catmusic@email.cz
Telefon: 777 599 600 (Bob)
Brno, Czech Repubic